sabah vırvırı

heston blumenthal pizza, burger, fish & chips açıyor, heatrow’un yeni yapılan terminalinde. bir de gözlük tasarlamış, iki model, bu sene, kaçırmışım o haberi, komik.

sonra zorlu’da jamie’s italian da var, köfteci ramiz de. londra sokaklarında neredeyse her köşede bir jamie’s var. bizde kebapçı, londra’da jamie’s… eataly de açılacak. gloria jeans tüneldeki binayı shake shack’e kaptırdı ama zorlu’da açmış gene bir şube. sanırım dünya üzerinde bir türkiye’de kaldı zaten. hah! mc donald’s ın olmadığı yer de yok zaten.

acaba birgün bir avm yönetimi çıkıp da bizi burada fast food istemiyoruz, açacaksanız adam gibi dükkan açın diyecek mi.  kağıt üzerinde baktığımda, zorlu bana başka bir avm’den farklı gelmiyor, zaten avm’ler bana göre değil. 181 odalı raffles istanbul’da 2014’de gene zorlu’da açılacak. tom’s kitchen filan da. açıl susam açıl. bu kadar personel, pardon yetişmiş personel yokken bu servis sektörü ne olacak en ufak bir fikrim yok.

herşey bir yana o zorlu alt geçidini her kullanmam gerektiğinde bir sağa, bir sola, bir yukarı bir aşağıya dolanıp dururken, her gökyüzünü gördüğümde, kurtuldum, yolu buldum diye kollarımı yukarı kaldırıp addriaaannnnn diye bağırıyorum. evet, görürseniz öyle bir tip, gelin meraba diyiverin, benim o.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *