Emaye severlere çağrı!

benim emaye delisi olduğumu bilmeyen yoktur. emaye hem geleneksel, hem modern, hem sağlıklı, hem süper bir mutfak malzemesi bence, eskilere de bağlıyor beni, yeni modellerde modernliğe de. yurtdışı, yurtiçi, hele de anadolu’da bavulumda gelirler hep eve benimle. eski, yeni, yeter ki kullanılabilir durumda olsun.

istanbul’da eskiden daha yaygın bulunurken yerini çin ucuz malzemeler, plastikler, çelik görüntülü alimünyumlar aldı, beş para etmeyen, pazarlardan izi silindi emayenin.

ancak, ancak süleymaniye camiisinin arka sokağında bir ufak emaye dükkanı var, var ama her gittiğimde işlerin azlığında üretimi düşürdüğünü anlatıyor seymen usta. haliyle bir gün gidip onu yerinde bulamamaktan da korkar oldum.

bilmiyor beni kimse, burayı bilmiyor diyor seymen usta, o zaman bildirmek benim görevim, almak da sizin olsun. bu yazıyı paylaşın emaye severlerle.

nakit para olsun yanınızda, pazarlık da etmeyin ne olur, bir ustalık daha bitmesin, bir değerimiz daha yitip gitmesin. seymen usta oralardadır, dükkanda kimse yoksa bekleyin, geliverir, zaten camda telefonu da yazıyor. hem her boy tepsi hem de içinde çiçek olmayan büyük kaseler var, 3 boy, bir iki tencere modeli, yeni yapmış bir de koca mısır kazanı gibi tenceler de.

adres: seymen usta 05327165919 eski adresi mimar sinan caddesi no:36, süleymaniye. (koca mimar sinan’ın yattığı yerin de ne kadar içler acısı olduğunu, ne kadar korunmadığını da görün, sinirlenin…)  şimdi gene süleymaniye’de ara sokaklarda, sorun esnafa söylerler, sokak adını bilemedim.