James Peterson

Sauces – Soslar – ingilizce

Herşey onunla başlar mutfakta. İster et suyu, ister demi-glace, ister liason, ister tatlınıza sos yapın soslar mutfağın temel taşlarındandır. Başlıklara ayrılmış bu kitap tarihçesinden başlayarak size tüm sos dünyasını tanıtıyor. Bu kitaptaki tarifleri denemeye başladıktan sonra başka sosları beğenmeyeceksiniz ona göre!

Splendid Soups – Muhteşem Çorbalar- ingilizce

Çorbanın görkemli dünyasına tam bakış açısı sağlayan, yapımından, ekipmanına, inceliklerine kadar donanımlı bir başvuru kitabı. Evet bazı malzemeler bulunamayabiliyor Türkiye’da ama bu nasılsa genel bir sorun.

İçindekiler detaylı olarak okuyucuyu ilgilendiği başlığa yönlendiriyor. Et suları, konsomelerden sonra sebze çorbaları, pirinç bazlı çorbalar,balık çorbaları, kabuklu deniz ürünü çorbaları gibi liste uzayıp gidiyor ve meyve çorbaları ile bitiyor.
İç kapağında da belirttiği gibi tutku, sıcaklık ve hayat dolu!

Fish & Shellfish – Balık ve Kabuklu Deniz Ürünleri – ingilizce

Tersten başkalayalım, sırf bu kitabı arkadındaki sözlük için bile almak isteyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir Peterson Klasiği olan bu kitap, açıklayıcı, tarifleri kolay ve leziz, tüm zevklere hitap eden tariflerle dolu. Kütüphanenizin olmazsa olmazlarından.

fileden notu: aşağıdaki kitap fotoğrafları yazarın sayfasından alınmıştır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *