domates ve balık

hayır. manava gidip neden domates satıyorsunuz. kara muratım ben, kaldırın bunu. heyyyyt! diye triplere girmiyorum. ben mevsimini bekliyorum diye sizden bunu beklemiyorum. komik olmayalım. herkes istediğin yemek ve almakta özgür.(almayın isterim, o ayrı mevzu) ama eğer bir işletmenin mevsiminde meyve ve sebze tüketin, bakın burada da mevsim çarkı var. öğrenelim diyip de, bu çarkın altına kocaman bir domates reyonu açarsa ve bunu nisanda yaparsa, ben buna gülerim arkadaş!

hayır. eataly’ye karşı falan da değilim. hatta getirdikleri biralardan alıyorum, keyifle evimde içiyorum. evet, balık reyonunda kalkanın kilosunun 200 liraya satılmasına inanamıyor, reyonda 2 camgöz bir kılıç balığının bulunmasını desteklemiyor, hatta bunları gördüğümde gözlerime de inanamıyorum. buna da karşıyım.

ayrıca eataly’de değil, heryerde bu kadar çok çok çok sergilenen et, tavuk ve balık çeşitleri de, göze güzel görünmekten çok katliam, aşırılık gibi gözüküyor gözüme. hayır, zaten biliyorsunuz vejetaryenlik değil benim desteklediğim, inandığım, sadece dozunda, ölçülü tüketim, ne yiyeceksek.

gene ve bininci kere tekrarlıyorum.

eataly domates
eataly’de domates tezgahı, 15 nisan 2014

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *