Birikmiş liste

Foyles‘da geçen ay gezerken yiyecek ve içecek kitaplarının olduğu katı değiştirdiklerini görüp sevinmiştim. Zira ekstra havalı olan cafe’nin yanına 1. kata taşınmış. güzel yiyecekler – harika kahveler – dikkatle seçilmiş soğuk içeceklerin yanısıra müzikler de. Ama en önemlisi kitaplarımın yanında, iyi bir kaçış, bir mola, bir nefes yeri!

Gene okumaktan çok zevk alacağım kitaplar çıkmıştı! Ve o kadar çoktu ki. Nigel Slater’ın yeni kitabı Tender v.1 A Cook and His Vegetable Patch, Heston Blumenthal’in The Big Fat Duck Cookbook, The Silverspoon for Children bunların sadece birkaçı, eksik kitaplar, alıp almamaya karar verilemeyenler, alınmayacaklar ve diğer hepsi.

alınacaklar kategorisini Amazon wishlist’e ekledim biraz önce. Toplam 7 sayfa olan bu wishlistimi ne zaman tamamlayabileceğim ise muamma. Olsun varsın.
Sonra idefix’i açıp aynı şeyi Türkçe kitaplar için de yaptım. Ama ne acı ki bir iki kitap ekleyebildim sepetime. Diğerlerine bakıp, iç geçirdim gene, birgün, bir gün Türkçe kitaplar arasından da seçmeye zorlandıklarım olacak mı diye. Aklım kalacak mı alamadıklarımda…

aşçının notu: bilgisayar başında yemek yemeyi unutunca yardımıma bir iki dilim salumi, biraz eski çedar, birkaç yaprak roka ve ekmek yetişti. Şampiyonların yemeği!