o yok, bu yok, bahane çok

thy’nin artık içki servis etmemesini protesto eden bizler tabii ki alkolik değiliz. ve bedavacı da. bulduğumuz her alkollü içeceğe de saldırmıyoruz, ayrıca!

ama bu bir özgürlük, bir seçimdir, istersem bir yudum alkollü içeceğimi içip kısa da olsa o yolculukta bir 15 dakika keyif yapabileceğim anlamına gelir. ya da hiç içmeyeceğim, ama gene bu benim tercihim ve seçim özgürlüğümdür. kararını benim vermem doğrudur. benim elimdeki bardağın içindekine karışılması saçmalıktır. tasarruf deniyor ama nedense bu açıklamaya inanmıyorum.

zaten servis standartlarının business kısmında bile düştüğünü görüyorum, yaşıyorum. hosteslerin kendi aralarındaki tartışmaları, ses yükseltmeleri, hele de uzun uçuşlarda zaten hapis kaldığınız o ufacık uçakta yolculuğunuzu bir miktar daha çekilmez kılıyor. yapılan servisin lütuf gibi gösterilmesi, kaba yüz ifadeleri, ukalalık bazen tatsız oluyor. hem de çok. son zamanki uçuşlarımda ise artık bu davranışlar beni şaşırtmıyor.

gizli müşteri anketleri yapılması gerektiğine inanıyorum, nasılsa uçakta istediğimiz gibi davranırız, kimse bizi görmez rahatlığı bir an önce bitmeli. kimse yaptığı işi bu kadar küçük görüp, bizi kendi seçimleri ile ilgili cezalandırma lüksüne sahip değil.
işinizi sevmiyorsanız bırakın, değiştirin, sevgili hostesler ama bize mutsuzluğunuzu çektirmeyin lütfen!

Back to top